İnsanların birçok veri ve kişisel bilgisini özetleyen kimlikler aynı şekilde firma ve kurumlar için de benzer önem derecesine sahiptir. Yansıttığı bilgiler ve özellikler ile değerlendirilmesi, hedef kitle üzerinde etkide bulunması ve başarıya katkı sağlaması beklenir. Firmamız sayısız kurumsal kimlik çalışması yaparak hizmet verdiği firmaların başarısına katkıda bulunmuştur. Kimliğin her bir bileşeninin özgün ve katkı sağlayacak şekilde olmasını sağlıyoruz. Logo ve kurumsal kimlik ise birbirini tamamlayan iki kavram olduğu için entegre çalışmalar yapmayı yerinde buluyoruz. Logo tasarımlarının incelik, tecrübe ve zeka gerektirdiği kadar pazarlama becerisine sahip olmayı da zorunlu kıldığı bir çağda olduğumuzu bilerek buna göre hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Kurumsal Logo Tasarımlarımız

Logolar şekil ve tasarımsal boyutları ile özet şekilde firmaların kendini anlattıkları çalışmalardır. Reklam veya pazarlama alanında olduğu kadar yasal belgelerin üzerinde de kullanılması gereklidir. Firmanızın dikkat çeken, özgün ve değerlerini yansıtan bir tasarımla temsil edilmesini amaçlıyoruz. Birbirine benzeyen ve herhangi bir ilgi çekici yönü olmayan çalışmaların daha tanınır ve farkındalık yaratır şekilde sonuç vermeyeceği kesindir.

Nasıl mı Yapıyoruz?
  • Çalışmalarımızı firmaya özel şekilde yapıyoruz,
  • Vermesi gereken mesajlar üzerinde çalışıyoruz,
  • Renk, çizgi, yazı tipi gibi birçok detaya önem veriyoruz,
  • Kurumunuzla alakalı olumlu çağrışımlar yapmasını istiyoruz,
  • Akılda kalır ve sizi yansıtır olmasına dikkat ediyoruz.

Bu özelliklere sahip olan bir çalışmanın farklılık yaratmasını beklemek ise kaçınılmaz bir hal alıyor. Akılda kalan ve firmanızla özdeşleşen üretimlerimiz marka değerinizin büyümesini de sağlıyor.

Kurumsal Kimliğinizin Bileşenleri

Bir kurum olarak sahip olduğunuz kimliğin bileşenleri vardır. Veriler kadar soyut olan değerler de kimlikle bütünleşir. Bundan dolayı logoyla alakalı çalışmaların yansıttığı imaj ve verdiği imaj kimlikle kurumsal anlamda desteklenmelidir. Tecrübeli olduğu kadar özgün şekilde çalışan elemanlarımız firmanızın iletişim kurması gereken hedef kitle yani müşteriniz gibi düşünerek somut üretimler yapar. Rakiplerinizden farklı olduğunuzu anlatırız. Bu da rekabet gücünüzün daha çok olması anlamına gelir. Görsel etmenlerin de kullanılmasına özen göstererek işlemlerinizi yapıyoruz.

Logo ve Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir?

Kurumsallık ürünlerinizin ve firmanızın farklı bir yerde konumlandırılmasına olanak tanır. Çalışanlarımız da bu amaca hizmet etmek için çalışır. Ürünlerinizin öne çıkan özellikleri, sunduğunuz kalite ve olması gereken uzmanlık seviyesi bir bütünün parçaları şeklinde düşünülmelidir. Gereksiz bir çizgi, kurulan cümle veya önem verilmeyen bir web sitesi istenen sonuca ulaşırken aksaklık anlamına gelebilir. Bunun için bütün şeklinde yaklaşıyoruz. Kimliğinizin dolu dolu, ürünlerinizin özelliğini çağrıştıran ve olumlu düşünce ve hisleri bir araya getiren çalışmalarımızla anılmasını istiyoruz. Bir logonun çağrıştırdığı kötü fikir ve tecrübeler ürünlerinizin pazarlanmasında engeldir.Kurumsallık ürünlerinizin ve firmanızın farklı bir yerde konumlandırılmasına olanak tanır. Çalışanlarımız da bu amaca hizmet etmek için çalışır. Ürünlerinizin öne çıkan özellikleri, sunduğunuz kalite ve olması gereken uzmanlık seviyesi bir bütünün parçaları şeklinde düşünülmelidir. Gereksiz bir çizgi, kurulan cümle veya önem verilmeyen bir web sitesi istenen sonuca ulaşırken aksaklık anlamına gelebilir. Bunun için bütün şeklinde yaklaşıyoruz. Kimliğinizin dolu dolu, ürünlerinizin özelliğini çağrıştıran ve olumlu düşünce ve hisleri bir araya getiren çalışmalarımızla anılmasını istiyoruz. Bir logonun çağrıştırdığı kötü fikir ve tecrübeler ürünlerinizin pazarlanmasında engeldir.

Markaızın Kimliğini Koruyun

Bir süreç şeklinde takip ettiğimiz ve gerekli yönlendirmeler sayesinde sürekli korunmasına katkıda bulunduğumuz kimliğiniz her zaman üzerine ekleyerek başarılı olmalıdır. Ürün tanıtımlarınızda kullandığınız içeriklerin hazırlanmasında bile kimliğinizin içeriğinde var olan ve müşterilerinizin aradığı kelimeler kullanılmalıdır.
Bunların tamamını yıllara dayanan tecrübelerimizle birleştirerek almak istediğiniz her hizmetimizle birlikte sunuyoruz. Zaman içinde yaşanan olumsuz olaylar veya istenmeyen durumların silinmesi için de firmanızın halkla ilişkilerinde önemli işler ortaya çıkarıyoruz. Bunu yaparken diğer uzmanlık alanlarımız olan sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama veya içeriklerin üretilmesi gibi birimlerimizden de destek alıyoruz.
Ekip çalışmalarımızla şirketinizin daha üst sıralarda olmasını ve rakiplerine fark atmasını istiyoruz. Bunun için referanslarımızı değerlendirmenizi ve çalışmalarınızda tecrübe, özgünlük ve farkındalık ekseninde çalışan firmamızı tercih etmenizi öneriyoruz. Detaylarla farkınızın ve başarınızın daha iyi ortaya çıkmasına katkıda bulunmalıyız.

Logo, Kurumsal Kimlik ve Marka Oluşumu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlıklı ve enerji dolu ilerleyen bir iletişim ile birlikte 10 günde size logonuzu teslim ediyoruz. Sizi tanıyıp ve anladıktan sonra her şey daha kolay ilerliyor 🙂

Hayır. Biz Yeni Medya mezunu, Dijital hizmet veren bir ajansız.